badanie eeg biofeedback piaseczno

Mieszkanie pod jednym dachem z alkoholikiem

Znajomość z osobą uzależnioną od alkoholu to nic przyjemnego, ale niestety dość często się zdarza – wielu ojców, mężów, braci i synów jak też matek, córek itd. zmaga się z uzależnieniem i przy okazji czytaj więcej »

masaż bielsko

Wyjątkowa pomoc

Od pewnego czasu bardzo źle się czujesz i nie wiesz dlaczego? Za wizytą u lekarza niestety trzeba bardzo długo czekać? Musisz wiedzieć, ze bardzo dobrze trafiłeś ponieważ dzisiaj panuje moda aby wszy czytaj więcej »

tworzenie stron INTERNETOWYCh

Jak założyć stronę?

Szukasz dobrej reklamy dla swojej firmy? Dobrze trafiłeś ponieważ inwestycja w dobrą reklamę to już dzisiaj podstawa i na pewno taka korzystną reklamą są strony internetowe. Warto jest zatem zdecydow czytaj więcej »

pozycjonowanie STRON Kraków

Profesjonalizm i cennik

Tworzenie baz danych uwzględnia to, że różni użytkownicy będą mieli bardzo różne potrzeby, stąd umożliwiają np. przeszukiwanie bazy pod kątem danego rekordu i sortowanie jej tak, by wyodrębnić intere czytaj więcej »

Zakup Wierzytelności Katowice

Wyjście z kryzysowej sytuacji

Zainteresowanie usługą wierzytelności jest coraz większe w Polsce. Dlaczego? Ponieważ funkcjonuje coraz większa ilość podmiotów gospodarczych, które nie zawsze będą mogły się pochwalić bardzo dobrym czytaj więcej »

 

Mieszkanie pod jednym dachem z alkoholikiem

Znajomość z osobą uzależnioną od alkoholu to nic przyjemnego, ale niestety dość często się zdarza – wielu ojców, mężów, braci i synów jak też matek, córek itd. zmaga się z uzależnieniem i przy okazji wplątuje w konsekwencje nałogu także całą swoją rodzinę. Jak rozmawiać z mężem alkoholikiem, żeby przestał pić i pomyśleć o leczeniu? Większość żon pijących mężów popełnia duży błąd, bo albo przemilcza wszystko w myśl zasady, że nie warto mówić głośno o takich sprawach, albo rozpoczyna rozmowę w agresywny, napastliwy sposób. Tymczasem takie zachowanie może wywołać u osoby uzależnionej nadmierną irytację, bo podczas upojenia alkoholowego trudniej jest kontrolować emocje i zachowywać się w wyważony sposób. Często niewłaściwe podejście do kogoś, u kogo rozwija się nałóg, powoduje późniejsze problemy.

Agresywne zachowanie u dziecka badanie eeg biofeedback piaseczno

Nie znaczy to, że agresywne zachowanie u alkoholika jest winą jego otoczenia, ale dopuszczenie do tego bez odpowiedniej reakcji już niestety tak. Więc jak rozmawiać z mężem alkoholikiem? Gdy ktoś jest pijany, nie da się niczego mu przetłumaczyć, trzeba więc starać się znaleźć moment wytrzeźwienia i wtedy wskazać, jak bardzo negatywne efekty picia wpływają na stan zdrowia psychicznego całej rodziny. W sytuacji, gdy osoba uzależniona chce współpracować, można zachęcić ją do podjęcia terapii, nawet wspólnej. Jeśli natomiast taka współpraca jest niemożliwa, nieraz trzeba podjąć poważne kroki – nawet separację lub rozwód dla dobra rodziny. Tego typu działanie konieczne są zwłaszcza w sytuacji, gdy alkoholik bywa agresywny, niebezpieczny dla otoczenia.